Każdego roku, dnia 23 września przypada liturgiczne wspomnienie Św. O. Pio.
W tym dniu Kościół kieruje swoją modlitwę do Boga za wstawiennictwem świętego patrona, który osiągnął już chwałę nieba.
|
|
Św. O. Pio stał się szczególnym opiekunem duchowym grupy modlitewnej, która w bieżącym roku zawiązała się w naszej wspólnocie parafialnej.
|
Grupy modlitwy O. Pio istnieją w kościele powszechnym już od ponad pół wieku. Ich celem jest modlitwa w intencjach Ojca Św. i Kościoła powszechnego. Według zamysłu ich założyciela Św. zakonnika z Pietrelciny modlitwa ta ma szczególny wymiar, gdyż dokonuje się w obliczu i przed samym Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
On sam będąc człowiekiem żarliwej modlitwy i ducha pokuty w wielogodzinnym czuwaniu powierzał Bogu wszelkie sprawy, prosząc w intencjach ludzi, którzy polecali się Jego modlitwie.
Gdy zatem papież Pius XII w roku 1943, a następnie 1953 wzywał chrześcijan do modlitwy słowami: "Potrzeba nam ludzi, dla których modlitwa, Boża myśl, staje się drugą naturą...", Ojciec Pio zwrócił się do swoich dzieci duchowych mówiąc: "Zakasajmy rękawy. Jako pierwsi odpowiedzmy na apel Wikariusza Chrystusowego".
Pragnienie papieża, aby Kościół posiadał prawdziwą armię ludzi, ukochanych dzieci modlących się i pokutujących, pełnych mocy, znalazło swe zwieńczenie w powstałych Grupach Modlitwy Ojca Pio.
Święty zakonnik nieustannie zachęcał do ofiarowania siebie Bogu i każdego dnia przyjmowania krzyża w duchu cierpliwości jako wynagrodzenia Bogu za oziębłość grzeszników.
W listach do swoich duchowych córek stwierdzał: "Nie wszyscy zostaliśmy powołani, by zbawić dusze poprzez głoszenie kazań, wszyscy natomiast możemy dokonać tego poprzez modlitwę i złożenie siebie w ofierze".
Ojciec Pio oczekiwał od Grup Modlitewnych pełnego posłuszeństwa Kościołowi, jak również życia w duchu braterskiej miłości, pragnął, aby chrześcijańskie rodziny stawały się jaśniejącymi pochodniami w świecie.
|